Як позбутися уроків російської мови в школі

Як позбутися уроків російської мови в школі

Російська мова в школі. Якщо ваша дитина навчається в українській школі, у неї є уроки російської і вам це не подобається — тоді цей пост для вас. У ньому ви дізнаєтеся, як позбутися цих уроків тихо, без скандалу, законно.

1 вересня неприємна новина спіткала одну матір: син вивчатиме в 6 класі російську. Вона одна на весь клас цього не хотіла. Жінка не сварилася, діяла спокійно і впевнено, спираючись на закон. Внаслідок двотижневої наполегливої роботи вона отримала дозвіл від директора, щоб її син, один на весь клас (школу), замість російської вчив французьку. Цей приклад надихнув батьків — більше людей замислилося над цим питанням: їх стало двоє, потім троє. Сьогодні, на 16 день наполегливості, клас поділили на дві групи: російську і французьку. Процес пішов…

Отже, як добитися заміни російської на інший предмет:


1. Насамперед Ви повинні зрозуміти, що закон на Вашому боці й небажання вивчати російську — це не просто Ваші «таргани» бунтують, а Ви маєте на це законне право — право не вчити російську.


2. Хоч би в якому класі, хоч би якої школи навчається ваша дитина, Ви маєте у своєму розкладі уроки двох типів: обов’язкові, затверджені Міністерством освіти (інваріантна складова навчальної програми) і такі уроки, які обрала самостійно школа (варіантна складова навчальної програми). Наприклад: математика, укрмова, укрліт, історія, фізика, хімія — обов’язкові, затверджені МОН, і обговоренню не підлягають (інваріантна складова програми). А такі як: танці, християнська етика, логіка, українознавство, російська мова тощо — обрала школа, і їх можна міняти за бажанням батьків (варіантна складова програми).


3. Варіантну складову затверджує школа тільки за погодженням із батьками. Якщо такого погодження не було і ці предмети введено без Вашого відома — це зроблено незаконно.


4. Школа, яка погодила з батьками варіантну складову, має на це підтверджуючі документи: анкетування батьків, заяви батьків із проханням вивчати той чи інший предмет, тощо. Якщо таких документів немає — таке рішення школи незаконне, у нас не «диктатура».


5. При опитуванні школа зазвичай виносить на розгляд батьків не один предмет, а список предметів варіантної складової, і батьки обирають із цього списку предмети, які вони хочуть бачити в розкладі дитини поруч із обов’язковими, визначеними міністерством.


6. Уроки варіантної складової обираються або такі, які підсилюють основні (математика, мова), або зовсім нові, нестандартні (наприклад «Психологія стосунків»).


7. Відмовки директора «у мене немає такого фахівця» вважаються непрофесійними, або такими, що навмисне блокують рішення батьків, оскільки директор щороку про вибір батьків повинен повідомити управління освіти (подати на затвердження). Управління освіти разом з директором зобов’язане знайти протягом літа, чи в терміновому порядку, відповідного фахівця і таким чином забезпечити батьків і дітей вивченням бажаного предмету.


8. Уроки російської можна поміняти на інший предмет, і замість російської ходити на інший урок. Повністю скасувати години навчань і замість них гуляти — не можна.


9. Заяви директора «уже все затверджено відділом освіти» означають таке: відділ освіти справді кожного року заново затверджує те, що приносить директор, погодивши з Вами. Затверджувати згори, нав’язувати, не погодивши з батьками, — незаконно.


Керуючись цим знаннями, Ви можете скористатися наступними порадами в боротьбі за щастя вчити замість російської інший предмет:


1. Попросіть директора поміняти російську на інший предмет, пояснивши, що інший предмет або потрібніший Вашим дітям, або цікавіший, або вивчення російської в умовах війни суперечить Вашим світоглядним переконанням тощо.


2. Зберіть класні збори й обговоріть цю тему. Навіть якщо вас мало — не опускайте руки. Добивайтеся, щоб клас поділили на групи. Одна група (якщо хочуть) вивчає російську, друга група, навіть мала, — інший предмет.


3. Якщо директор скаже, що фахівця з обраного Вами предмету в школі немає, погодьтеся замість російської на додатковий урок математики, мови, малювання — тих фахівців, які в школі є. А навесні (щоб не було відмовок, що пізно) знову поставте перед директором завдання за літо знайти потрібного фахівця.


4. Якщо Ви в класі одні не хочете вивчати російську, можна чемно і ввічливо добитися, щоб дитина займалася з одного предмету за індивідуальним планом. Увесь клас вчить російську, а Ваш син/донька отримує індивідуально додаткові завдання (наприклад, від учителя історії) і опрацьовує їх удома самостійно.


5. Якщо ці всі методи не діють, дізнайтеся, чи було в школі опитування, анкетування, збиралися заяви батьків, і якщо ні — спробуйте вдатися до шантажу: нагадати директору, що його дії незаконні, і запитати (натякнути) що на це скаже відділ освіти. Повірте, відділ освіти вмиє руки і накаже директору розв’язати ситуацію. Врешті, якщо Ви людина рішуча, можна й поскаржитися у відділ освіти, який запитає про заяви батьків.


6. Навіть якщо директор почне збирати заднім числом у батьків відповідні заяви — це теж дуже добре. Частина батьків, пишучи ці заяви, замислиться над тим, над чим раніше не думали: «А що, російську можна не вчити?» і дійдуть висновку, що вони теж не хочуть російської. Головне — зробити початок.


7. Не бійтеся порушувати це питання. Щоб не нашкодити дитині, робіть це ввічливо, м’яко, але наполегливо. Якщо на дитину розсердиться директор — це ще не означає що сердитимуться всі вчителі. Будьте доброзичливі. Тему скоро забудуть, а от скандальних батьків запам’ятають надовго. Тому будьте незламні, але чемні.


8. Педалюйте тему патріотизму. Наголошуйте, що не маєте нічого поганого проти вчителя (якщо справді не маєте). Але ви такий патріот, що «російська вам не дає дихати». Як віруюча людина не може стріляти, так Ви не можете вчити мову окупанта.


9. Пам’ятайте — починати завжди страшно. Але ситуація зараз в країні така, що Вас зрозуміють і підтримають: у владних кабінетах також є порядні люди й патріоти.


10. Чи нашкодите цим дитині? Не нашкодите, якщо будете добиватися чемно, лагідно, але вперто. Пристрасті навколо питання скоро вляжуться і забудуться, проте в школі спочатку частина відмовиться від російської, а з часом усі переймуть Вашу позицію. Думайте про Чорновола (чи іншого героя). Наскільки йому було важко порушувати ці питання в тій країні і маючи тих людей навколо. А перед Вами всього-на-всього директор, і по всій країні мільйони однодумців.


11. Врешті, не забувайте, є купа громадських організацій, які піднімуть бунт. Вони можуть не називати вашого імені.


12. Зверніться по допомогу до депутата. Від його імені організуйте депутатський запит (тільки не в школу, а у відділ освіти), на яких підставах було введено російську, і попросіть документальне підтвердження згоди батьків. Що вже викличе хвилю і рух.


13. Задійте одночасно усі можливі важелі впливу, запити депутатів, громадські організації «Не будь байдужим», «І так зрозуміють». Нехай вони всі пишуть на відділ освіти. В один прекрасний день листи на директора за поясненнями посипляться як з відра. А відділ освіти прийде з перевіркою, бо не матимуть права не відреагувати. Наступного разу вони не так упевнено поводитимуться.


14. Поради стосуються українських шкіл з українською мовою викладання.


15. Борітеся — поборете.


Лариса Ніцой


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Актуально


Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Цікавий факт з історії об’єднання Східної і Західної Німеччини навів історик Василь Ткаченко. Одразу...
Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

1933 року центральною та східною Україною прокотилася хвиля голоду, яку штучно спровокувала радянська...
УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

Україна. Повернення своєї історії – документальний фільм-дослідження. Наша історія – лише набір вигаданих...
Баннер

Семь простых способов зайти на заблокированные сайты

Нові коментарі

Баннер

24 Канал - онлайн

Прямой эфир

 

Espreso TV - LIVE

Прямой эфир

Громадське ONLINE

Прямой эфир

 

Баннер
Баннер
Баннер

Фотожаба

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

МИ У FACEBOOK