Україна отримала підтримку НАТО, – Порошенко

Україна отримала підтримку НАТО, – Порошенко

"Це саме те, чого ми чекали", – наголосив президент України

Президент України Петро Порошенко почав свою участь у саміті НАТО в Південному Вельсі з унікальної за форматом спільної зустрічі з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном, із президентом США Бараком Обамою, з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, із прем’єр-міністром Італії Маттео Ренці та з президентом Франції Франсуа Олландом. "Унікальний формат зустрічі демонструє підтримку з боку країн НАТО територіальної цілісності України, яка постала перед зовнішньою агресією", – зазначив голова української держави на початку зустрічі, повідомляє прес-служба президента України.

Керівники держав обговорили глобальний, континентальний і регіональний контексти подій на сході України та наголосили на необхідності пошуку шляхів мирного вирішення ситуації, що склалася.

Коментуючи зустріч, президент України підкреслив, що, фактично, вперше в історії нашої держави відбулася зустріч у форматі лідерів 5 найбільших країн світу: президента США, прем'єр-міністра Великобританії, канцлера Німеччини, прем’єр-міністра та президента Франції, – на якій було продемонстровано рішучі наміри щодо підтримки України.

"Є розуміння, що, підтримуючи Україну, підтримуючи мир, стабільність і деескалацію ситуації на сході, вони підтримують стабільність Європи та світу. Це сьогодні не тільки питання українського конфлікту, це – глобальне питання", – наголосив голова держави.

За його словами, відбувся обмін думками щодо кількох напрямків. Зокрема, сторони обговорили підтримку України у безпековій сфері.

"Сьогодні в резолюції саміту НАТО буде виразне твердження, що Україна має підтримку з боку НАТО", – заявив президент, повідомивши, що буде прийнято визначальні рішення щодо залучення України до спеціальної програми, де буде створено 4 трастові фонди, які сприятимуть вирішенню питань логістики, комунікації, кібер-злочинності, соціальної реабілітації поранених.

За словами Порошенка, окрему увагу учасники зустрічі звернули на військово-технічну співпрацю. У декларації буде зазначено, що НАТО підтримує двосторонні рішучі дії країн-членів щодо забезпечення військово-технічної підтримки для України. "Це – саме те, чого ми чекали", – резюмував голова держави. Він також зазначив, що сьогодні буде обговорено координацію подальших дій, зокрема в питанні застосування санкцій.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Актуально


Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Цікавий факт з історії об’єднання Східної і Західної Німеччини навів історик Василь Ткаченко. Одразу...
Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

1933 року центральною та східною Україною прокотилася хвиля голоду, яку штучно спровокувала радянська...
УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

Україна. Повернення своєї історії – документальний фільм-дослідження. Наша історія – лише набір вигаданих...
Баннер

Семь простых способов зайти на заблокированные сайты

Нові коментарі

Баннер

24 Канал - онлайн

Прямой эфир

 

Espreso TV - LIVE

Прямой эфир

Громадське ONLINE

Прямой эфир

 

Баннер
Баннер
Баннер

Фотожаба

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

МИ У FACEBOOK