“Развєлось гєроєв…” – очільник військкомату Краснограду безрукому та безногому “кіборгу”

“Развєлось гєроєв…” – очільник військкомату Краснограду безрукому та безногому “кіборгу”

Військовий комісар міста Красноград Харківської області підполковник Віктор Кужель зневажливо висловлювався у бік кропивницького Героя АТО, спецпризначенця 3-го полку Вадима Довгорука, який у 2015 році втратив руку та обидві ноги під Дебальцевим.

“Развєлось героєв!!! Забірай сваєго героя і ідітє дамой, пакіньтє паміщєніє”, – заявив він своєму заступнику, до якого і прийшов Вадим Довгорук.

Про це Вадим Довгорук написав у своєму Фейсбуці.

"Знайомтесь це військовий комісар м. Краснограда, Харьковської обл. п/п-к Кужель!!!! В тому ж військоматі працює і мій бойовий побратим з 3ОПСпП (заступник комісара)!!! Вчора їдучи до Харкова вирішив заїхати до побратима обговорити питання Патріотичного виховання молоді та проект Сила Нації (фізична реабілітація тяжко поранених бійців)!!! Мене побратим запросив до себе в кабінет.... Але при вході черговим сидів сам комісар!!!! Він не захотів нас пропускати до кабінету товариша на прохання свого заступника (мого побратима) вийти познайомитися зі мною він відповів:

цитую: (развелось героев!!! Забирай своего героя и идите домой, покиньте помещения!!!)

Висновок : Ні я ні мій побратим до військомату не потрапили, але була погроза позбавити премії побратима!!!! Як така людина може бути військовим комісаром??????" - написав Вадим.


Крім того, очільник Красноградського ОМВК погрожував позбавити премії побратима Вадима.

“Як така людина може бути військовим комісаром?”, – обурився Вадим Довгорук.


Вадим Довгорук – кропивничанин, військовий 3-го окремого полку спецпризначення. Втратив руку та обидві ноги під Дебальцевим. Згідно з Указом Президента України нагороджений орденом “За мужність” III ступеня. Також удостоєний недержавної нагороди орден “Народний Герой України”.

Своє перше кульове поранення у груди 24-річний боєць отримав, захищаючи легендарний аеропорт у вересні 2014 року. Вадима вилікували і він міг би спокійно залишитися вдома і всі б вважали його героєм і без жодних інших подвигів.

Але щойно боєць вийшов із лікарні, він одразу ж повернувся у зону АТО, бо вважав, що не виконав до кінця свою місію – звільнення України від найманців і сепаратистів.

Під час боїв під Дебальцевим у лютому минулого року колона з пораненими, яку прикривав Довгорук з товаришами, потрапила у засідку. В БТР, де сидів Вадим, потрапило два снаряди, один із них відірвав йому руку по лікоть.

Проте, він зміг утекти, і, стікаючи кров’ю, переховувався від ворогів у відкритому полі, сподіваючись, що його знайдуть першими свої, а не чужі.

Там у полі на морозі він провів майже чотири доби. Коли на нього  врешті-решт наткнувся патруль сепаратистів, боєць уже був ледве живий і обидві ноги його були відморожені.

Його доставили в одну з Луганських лікарень, де надали першу медичну допомогу. На щастя Вадима, саме тоді українському керівництву вдалося домовитися із сепаратистами про обмін полоненими, і вже наступного дня ледве живого Довгорука передали своїм.

Бійця відвезли спочатку в дніпропетровський, а через три дні вже в київський госпіталь – на ампутацію.


«Важко було в колясці. Був довгий процес … поки зробили протези. Але завдяки хлопцям це все проходило весело. У Києві ми навіть їздили на візках грати в боулінг », – посміхається боєць. Хлопець поступив в інститут, щоб стати психологом. Він на власному досвіді відчув недолік фахівців, здатних допомогти бійцям, які пережили війну. Каже, що ці емоції можуть зрозуміти тільки ті, хто пройшов той же шлях.

«Допомога потрібна не тільки пораненим, але і просто демобілізованим бійцям. 70% з них потребують психологічної реабілітації », – уточнює Вадим.

Вадим продовжує стежити за новинами війни, але телевізор не дивиться. Все дізнається від хлопців, які приходять із зони АТО на ротації. А ще займається реабілітацією бійців. Вадим став автором ідеї проекту «Сила нації» – спортивних змагань для бійців АТО, які перенесли ампутацію. Останні такі ігри пройшли 6 травня о Харкові. У них взяли участь 18 бійців з усієї країни.
Додати коментар


Захисний код
Оновити

Актуально


Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Цікавий факт з історії об’єднання Східної і Західної Німеччини навів історик Василь Ткаченко. Одразу...
Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

1933 року центральною та східною Україною прокотилася хвиля голоду, яку штучно спровокувала радянська...
УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

Україна. Повернення своєї історії – документальний фільм-дослідження. Наша історія – лише набір вигаданих...
Баннер

Семь простых способов зайти на заблокированные сайты

Нові коментарі

Баннер

24 Канал - онлайн

Прямой эфир

 

Espreso TV - LIVE

Прямой эфир

Громадське ONLINE

Прямой эфир

 

Баннер
Баннер
Баннер

Фотожаба

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

МИ У FACEBOOK