Путін заливатиме очі росіянам горілкою і пивом

Путін заливатиме очі росіянам горілкою і пивом

Повідомлення про те, що в російському уряді готуються повернути кіоскам можливість продавати алкоголь, здивування чомусь ні в кого не викликало. Хоча суть його йде круто врозріз з путінською соціальною політикою останніх років

Країна, що боролася з продажем алкоголю, його розпиттям на вулиці, „пивним алкоголізмом” і взагалі відроджувала ГТО, раптом робить крок у протилежний бік. Складається враження, що „війну за тверезість” програно – і уряд готується обговорити умови капітуляції „зеленому змію”.

Експерти сходяться в тому, що дозволять, скоріше за все, тільки пиво та слабкоалкогольні напої, на які приходилось десь 40% виручки російських кіосків, і після заборони на продаж яких (разом із забороною на продаж тютюну) кіоски і їхні власники припиняли діяльність сотнями тисяч. Проте чіткої інформації, що саме збираються дозволяти, поки немає, тому можливі варіанти.

Причини подібного дозволу з точки зору російського уряду очевидні. Такий дозвіл поверне трохи грошей в бюджет. Бо якщо столичні кіоски після всіх заборон реально закривались, то сільські магазини у всіх без винятку регіонах великої країни торгувати, без сумніву, продовжували. Сплачуючи акциз (чи демонструючи вдячність і повагу „натурою”) дільничим. Тепер ці магазини зможуть повернутись на легальні рейки – якщо пригодовані поліцаї дозволять, звісно.

З якоїсь точки зору, такий дозвіл буде корисним для здоров’я країни – хоч прихильники „здорового життя командно-адміністративними методами” і думають інакше. Бо будь-яке скорочення кількості „лівого” алкоголю – це зменшення кількості прикрих інцидентів з метиловим спиртом, денатуратом та іншою заразою.

А ще – повернення до „традиційних” психоактивних речовин, ймовірно, допоможе хоч трохи зупинити лавиноподібне поширення наркоманії. Адже навіть за офіційними даними, в Росії 8.5 мільйони „часом вживають” наркотики, а 3 мільйони є наркозалежними.

І щось зробити з цим не в силах весь колосальний силовий апарат Росії. Досить звернути увагу на історію з сумішами для паління, „спайсами”, яка зараз триває в Росії.

Країна, нафарширована під саму зав’язку штатними і позаштатними ФСБ-шниками, „свідомими бабушками” з партійним чи табірно-наглядацьким минулим, майже мільйоном поліцаїв, врешті-решт, не змогла знайти канал поставки „паленої” наркоти, відстежити дистриб’юторів і конфіскувати партію, яка косить народ, як чума – за два тижні близько тисячі постраждалих, достовірно невідома кількість трупів (але рахунок явно на десятки), і географія „зони враження” – від Москви до Ямалу. Ловити наркодилерів – це ж не бізнесменів пресувати, вони, підлі, ховаються – або оплачують послуги поліцейського даху.

Питання про те, чи зупинить доступний алкоголь наркоманію –  безумовно, дискусійне. І прибутки від акцизу, не виключено, за кілька років „віділлються” у вигляді спалаху побутового та виробничого травматизму і захворювань, пов’язаних з алкоголем. Але чинний уряд РФ, здається, на це не зважає.

Врешті, всі ці проблеми наших сусідів не мали б нас надто хвилювати – особливо зважаючи на власну ситуацію. В Україні, приміром, пиво увесь час продається у кіосках, і проблеми з наркоманією якщо і менші – то ненабагато. Проте є в коренях громадського алкоголізму і суттєва різниця.

Бо ключовий мотив у поступках Росії зеленому змієві, здається, не економіка і не громадське здоров’я.

Просто вигаданий телевізійний світ, в якому санкції допомагають російській економіці, православні богатирі очищають Донбас від київської хунти, а всім росіянам живеться ситно і добре, не зважаючи на тягучий маразм довкола – такий світ вимагає стимуляції уяви. І що в такому випадку може помогти краще, ніж пара пива – поверх пляшки горілки? Звісно, психоделіки для цієї цілі, може, навіть і кращі. Проте розбурхана уява може понести клієнта не в той бік. Ефект, все-таки, неконтрольований. Це ж не Кисельов-ТБ.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Актуально


Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Цікавий факт з історії об’єднання Східної і Західної Німеччини навів історик Василь Ткаченко. Одразу...
Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

1933 року центральною та східною Україною прокотилася хвиля голоду, яку штучно спровокувала радянська...
УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

Україна. Повернення своєї історії – документальний фільм-дослідження. Наша історія – лише набір вигаданих...
Баннер

Семь простых способов зайти на заблокированные сайты

Нові коментарі

Баннер

24 Канал - онлайн

Прямой эфир

 

Espreso TV - LIVE

Прямой эфир

Громадське ONLINE

Прямой эфир

 

Баннер
Баннер
Баннер

Фотожаба

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

МИ У FACEBOOK