78 відсотків за НАТО: цифра українського одужання

78 відсотків за НАТО: цифра українського одужання

Україна тепер - по іншу сторону від божевілля. І це дуже добре. Жодна з країн Центральної Європи не змогла провести успішних реформ і приєднатися до ЄС без позитивного ставлення до НАТО

Згідно із останніми результатами соціологічного опитування, яке було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова 78% громадян нашої країни підтримали б вступ України до Північноатлантичного союзу.

Цікавими є й регіональні розклади. Очікувано, що найбільша цифра підтримки НАТО в західних і центральних областях України - 95 і 82 відсотки.

Але вже і на півдні 64 відсотки учасників опитування виступають за приєднання до альянсу. І в східних областях України, які довгий час були форпостом антиукраїнських сил, вперше в історії кількість громадян, які розуміють необхідність приєднання до НАТО, перевищило 52 відсотки.

Регіональний розкол, який нав'язувався нашій країні російськими імперіалістами та їхніми маріонетками з першого дня відновлення української державності, успішно подолано.

Насправді ці цифри є набагато важливішими за цифри підтримки європейської інтеграції. У свідомості багатьох наших співвітчизників європейська інтеграція - це не стільки цінності і правила, скільки благополуччя.

З НАТО благополуччя, як правило, не пов'язується. Проте існує розуміння, що НАТО - це система взаємного захисту. І усвідомлення, від кого всі ми повинні захищатися.

Підтримка НАТО - це покажчик здоров'я суспільства. Важливо не те, скільки відсотків росіян підтримує того ж Путіна - тому що в свідомості російського обивателя прізвище правителя ще недавно асоціювалося із поліпшенням життя після радянського кошмару і проблем у 90-х.

Важливим є те, що більшість росіян насправді сприймає систему безпеки країн цивілізованого світу в якості ймовірного противника! І це в ХХI столітті - коли існують справжні виклики, такі як міжнародний тероризм, релігійний фанатизм і інші "чудовиська", що знаходять собі місце на території самої Російської Федерації.

Якщо таке ставлення до НАТО - не покажчик деградації російського суспільства, то що тоді покажчик? І чому потрібно дивуватися, що таке параноїдальне ставлення до світу дозволяє росіянам підтримувати загарбницькі війни і авантюри їх правителів?

Україна тепер - по іншу сторону від божевілля. І це дуже добре. Жодна з країн Центральної Європи не змогла провести успішних реформ і приєднатися до ЄС без позитивного ставлення до НАТО. І питання навіть не в тому, коли ми вступимо до альянсу і чи не затягнеться це приєднання через російську агресію і зволікання у реформах.

Головне - що наше суспільство одужує.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Актуально


Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Мовний режим у школах і завдання дерусифікації

Цікавий факт з історії об’єднання Східної і Західної Німеччини навів історик Василь Ткаченко. Одразу...
Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу "19.33"

1933 року центральною та східною Україною прокотилася хвиля голоду, яку штучно спровокувала радянська...
УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

УКРАЇНА. ПОВЕРНЕННЯ СВОЄЇ ІСТОРІЇ.

Україна. Повернення своєї історії – документальний фільм-дослідження. Наша історія – лише набір вигаданих...
Баннер

Семь простых способов зайти на заблокированные сайты

Нові коментарі

Баннер

24 Канал - онлайн

Прямой эфир

 

Espreso TV - LIVE

Прямой эфир

Громадське ONLINE

Прямой эфир

 

Баннер
Баннер
Баннер

Фотожаба

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

МИ У FACEBOOK